wedrowki.radom.pl

Białobrzegi – Tomczyce, 5 czerwca 2014, 75 km

Trasa: Białobrzegi – Sucha – Stawiszyn – Branica – Smardzew – Zacharzów – Paprotno – Grzmiąca – Ulaski Grzmiąckie – Ulaski Stamirowskie – Tomczyce – Ulaski Stamirowskie – Ulaski Grzmiące – Grzmiąca – Paprotno – Zacharzów – Radzanów – Rogolin – Kadłubska Wola – Stary Kadłub – Stara Błotnica – Stary Kiełbów – Nowy Gózd – Stare Siekluki – Kamień – Sucha – Białobrzegi

  • DST 75.00km
  • Czas 06:00
  • VAVG 12.50km/h

       Pierwszy dłuższy wyjazd po zmianie roweru. Nie ukrywam, że chciałem lepiej przetestować zakupiony sprzęt ale także wybrać się na dłuższą przejażdżkę. Długo zastanawiałem się nad celem, miała być spontaniczna decyzja a kilkakrotnie przeglądałem mapy i nie mogłem zdecydować się w którą stronę skierować swój rower. Decyzja zapadła wieczorem dzień wcześniej, że pojadę do Tomczyc – celem było także przekroczyć Pilicę.

Pisząc relację mam świadomość, że od wycieczki minęło już sporo czasu ale każdy wyjazd pozostawia w pamięci wiele wspomnień.

W trasę wyruszyłem ok. godz. 13:30 i już po paru chwilach wyjechałem z zabudowań Białobrzegów w stronę Suchej. Cały czas poruszałem się jednostajnym tempem. Czerwcowe popołudnie było wymarzone do takich rowerowych przejażdżek. Ucieszony, że mogę  jechać przed siebie pokonywałem kolejne kilometry trasy..

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy


Podczas dalszej drogi nie zarejestrowałem już więcej fotografii z uwagi na to, że trasa przebiegała przez kilka miejscowości które częściej odwiedzam przejazdem środkami zmotoryzowanymi.

Cała trasa przebiegła bardzo przyjemnie, pogoda dopisała i zapowiadał się bardzo ciekawy początek sezonu wakacyjnego.

Z dzisiejszej perspektywy wiem, że za dużo wyjazdów rowerowych nie zrealizowałem, ale kilka jeszcze opublikuję zaległych relacji i później będę się starał dodawać kolejne wycieczki już na bieżąco 🙂