wedrowki.radom.pl

O mnie

ja Nazywam się Karol Waszkiewicz i jednym z moich zainteresowań jest turystyka piesza oraz rowerowa. Chętnie poznaję najbliższą okolicę planując trasę wycieczki w taki sposób, żeby po drodze zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Często nie patrzę wcześniej na opisy mijanych miejsc po to aby docierając po drodze do nich poczuć się przez chwilę jak odkrywca. Niesamowite zakątki odwiedzanych miejsc pozostają na długo w mojej pamięci a to co zobaczę zawsze chcę także opisać i w formie fotografii pokazać innym. Czynię to za pośrednictwem tej strony mając dużą satysfakcję z promowania nie odkrytych często jeszcze białych plam na mapie turystycznej okolicy miejsca zamieszkania.

Od 1 września 2013 roku pracuję w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach prowadząc lekcje z gastronomii w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Fotografią i pieszym wędrowaniem zajmuję się w wolnym czasie od innych zajęć. Jestem miłośnikiem transportu szynowego. Jednym z moich marzeń jest podróż Koleją Transsyberyjską do Władywostoku.

Wychowałem się na ideałach Harcerskich i to w dużej mierze Harcerstwu zawdzięczam większość moich pasji. Jak byłem dzieckiem rozczytywałem się w książkach Zbigniewa Nienackiego z serii Pan Samochodzik i… dzięki nim w dużej mierze zainteresowałem się historią.

Na tej stronie chciałbym pokazać uroki Ziemi Radomskiej i zaprosić do jej poznawania.